Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Aktualności

Wyprawka dla oddziałów przedszkolnych

2 bloki rysunkowe białe 1 blok rysunkowy kolorowy 1 blok techniczny biały 1 blok techniczny kolorowy kredki bambino kredki ołówkowe - Naostrzyć! pisaki klej szkolny w sztyfcie - 2szt plastelina farbki wodne + dodatkowy pędzelek+ kubek na wodę do bezpiecznego malowania teczka do prac plastycznych teczka do kart pracy notesik do korespondencji Piórnik: długopis, ołówek, - NAOSTRZONY! gumka, nożyczki, temperówka, plastelina i farbki najwydatniejsze są z polskiej firmy ASTRA wsuwane obuwie do przebrania sali zapasowy zestaw odzieży do przebrania w razie potrzeby strój gimnastyczny w woreczku - spodenki, koszulka, skarpetki WSZYSTKIE PRZYBORY PROSZĘ PODPISAĆ!!! Wszystkie przybory z wyprawki zostają w klasie. Codziennie dziecko nosi w plecaczku: śniadanko i własny napój Komplet książek do nabycia w księgarnii: 1. Pakiet edukacyjny "Olek i Ada. Poziom B+ - Wydawnictwo MAC Edukacja 2. Diagnoza dojrzałości szkolnej- karty. Wydawnictwo WSIP (na okładce trzy biedronki) 3. "Kocham Pana Jezusa - dwie części - podręcznik do religii dla dzieci sześcioletnich wydawnictwo św. Wojciech

Więcej >>
Wyprawka dla klas pierwszych

Wyprawka dla klas pierwszych w zamieszczonym linku

Więcej >>
Zakończenie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie i Opiekunowie, nadszedł czas Zakończenia Roku Szkolnego 2019/20, czas wakacji i wypoczynku. Ale również czas podsumowania waszych osiągnięć edukacyjnych, sportowych i wychowawczych. Uczestniczyliście w licznych zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych, w których odnosiliście sukcesy. Liczę na to, iż w przyszłym roku szkolnym sukcesy będą jeszcze większe. Uczestniczyliście w licznych zajęciach pozalekcyjnych: kółkach przedmiotowych, treningach sportowych, zajęciach SKS, chóru szkolnego, zajęciach z robotyki, i innych. Od marca 2020 niespodziewanie znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, rozpoczęliśmy nauczanie zdalne. Był to dla nas wszystkich rok wyjątkowo trudny, ale też wzbogacił nas o nowe doświadczenia. Wy musieliście bardziej się usamodzielnić i nauczyć organizować oraz planować swoją pracę. Mimo wielu trudności i ograniczeń doskonale poradziliście sobie z nowym trybem uczenia się. My nauczyciele także zostaliśmy postawieni przed trudnym zadaniem, w ekspresowym tempie musieliśmy nauczyć się pracować z Wami na odległość. Wspólnie udało nam się pokonać pojawiające się trudności. Dziękujemy za Wasz aktywny udział w lekcjach online i systematyczne odsyłanie zadań swoim nauczycielom. Szanowni Rodzice i Opiekunowie, to właśnie Państwu należą się szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie Waszych dzieci do podjęcia trudu nauki zdalnej, wspieranie ich i pomaganie im w pokonywaniu trudności. Dziękujemy Państwu za współdziałanie i pomoc we wdrożeniu Waszych dzieci do pracy, między innymi z aplikacją Teams. Na nadchodzące wakacje życzę Wam drodzy Uczniowie oraz Rodzice przede wszystkim udanego wypoczynku, podczas którego zawsze pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie. Po wakacjach czekamy na Was gotowych do pogłębiania swojej wiedzy i rozszerzania horyzontów. Udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu! Dyrektor szkoły: Lidia Polcyn

Więcej >>
Zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi pandemii

Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w Szkole Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza w okresie pandemii

Więcej >>
Rakiety z kosmiczną energią:)))

Kochani w tym trudnym czasie przyleciały do mnie rakiety kosmiczne z klasy 1c z prośbą o zamieszczenie ich na naszym szkolnym profilu!!! Niech one wywołają dużo uśmiechu, poleciały w kosmos i powróciły z mnóstwem dobrej energii kosmicznej:))) Pierwsze rakiety miały wylądować u wychowawcy klasy 1c w piątek, ale dotarły wcześniej

Więcej >>
PILNE!!!!!!

PILNE!!!!!! Szanowni Państwo, w związku z podjęciem przez Premiera Rzeczypospolitej Polskiej decyzji o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju uprzejmie informujemy, że w dniach 12-13 marca 2020r. w żłobkach, przedszkolach i szkołach będą odbywać się tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W dniach 16-25 marca 2020 r. ZAWIESZA SIĘ WSZELKIE FORMY EDUKACYJNE W ŻŁOBKU,PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH.

Więcej >>
II miejsce Poli Gurdak w konursie Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Z wielką dumą i radością informujemy, że nasza uczennica: Pola Gurdak z klasy 4a otrzymała dziś nagrodę w konkursie: "Polacy w świecie znani z działalności: publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" zajmując II miejsce!!!! W kategorii szkoła podstawowa, klasy IV-VIII. Pola przyjmij nasze gratulacje!! Życzymy Ci kolejnych sukcesów!! BRAWO!!! a pozostałych naszych uczniów tym samym zachęcamy do udziału w konkursach...

Więcej >>
Dynastia Miziołków

Klasa 4b na języku polskim, prowadzonym przez panią Violettę Ferlas...są i takie lektury, które nasi uczniowie absolutnie uwielbiają...Dynastia Miziołków- polecamy i dużym i małym na poprawę humoru w weekend....

Więcej >>
Nietypowo z lekturą

Praca z lekturą w klasie 7B, podpatrujemy lekcję Języka polskiego u pani Violetty Ferlas

Więcej >>
Policjanci w Zerówkach

Dziś naszą szkołę odwiedzili Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Obornikach. Z najmłodszymi dziećmi ze szkoły, rozmawiali na temat bezpieczeństwa....Dziękujemy to była przydatna lekcja!

Więcej >>
Uroczysty apel: Powstanie Wielkopolskie

W piątek 10 stycznia odbył się uroczysty apel, poświęcony pamięci Powstańców Wielkopolskich

Więcej >>
Klasa 5c pisze listy do Mikołaja!

Piszemy listy do Mikołaja!

Więcej >>
konkurs w bibliotece

konkurs w bibliotece

Więcej >>
Uwaga! Uwaga! Trzy dzwonki, czyli o ewalukacji w SP3

Dziś w naszej szkole, mieliśmy ewakuację

Więcej >>
Wiosna w Sp3

fotorelacja

Więcej >>
Wspólnie pomóżmy Bartkowi!!!

Wspólnie pomóżmy Bartkowi

Więcej >>
Spektakl: Piotruś i piraci

Fotorelacja z przedstawienia w OOK: dla młodszych uczniów: Piotruś i Piraci.

Więcej >>
Dzień Misia - oddziały przedszkolne

Oddziały Przedszkolne 23 listopada obchodziły: Dzień Pluszowego Misia

Więcej >>
Prawa dziecka

We wtorek klasa 2b przygotowała apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka pt. Jestem dzieckiem, mam swoje prawa.

Więcej >>
Projekt z Przedszkolakami o Zawodach

Spotkanie Zerówek z panią Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach - Beatą Łukasiewicz - Lorent w ramach projektu dotyczącego rozmów z dziećmi o zawodach, czyli Kim możesz być, gdy dorośniesz?

Więcej >>
100-lecie Niepodległej Polski w SP3

fotorelacja z 100- Lecia Niepodległej w SP3

Więcej >>
Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3

Pasowanie na ucznia - fotorelacja

Więcej >>
Dzieci z Zerówek uczą się udzielać pierwszej pomocy!

Dzieci z Zerówek (0A i 0B) uczyły się udzielać pierwszej pomocy.

Więcej >>
Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej z Joanną Wachowiak

Uczniowie klas 1a i 1b z wychowawcami: Joanną Mazur i Małgorzatą Świętek uczestniczyli w poniedziałek 22 października w spotkaniu autorskim z Joanną Wachowiak.

Więcej >>
Dzień Pyry w Zerówkach!

W piątek 12 października oddział przedszkolny 0A - świętował Dzień Pyry...

Więcej >>
Dzień Nauczyciela w 0A

Wszystkiego Najlepszego!!!

Więcej >>
Klasy IIb i IIc na wycieczce w Biskupinie

28.09 Klasy II b pod opieką Pani Ani Czapli oraz IIc pod opieką Pani Bogusi Grządzielewskiej wyruszyły do Biskupina. Tam poznały historię grodu sprzed niemal 3000 lat oraz wzięły udział w warsztatach wyrabiania ozdób na wzór tych pradawnych. Kulminacyjnym punktem wycieczki okazał się jednak sklep z pamiątkami...dzieci zaopatrzone w łuki i strzały, w doskonałych nastrojach wróciły do Obornik.

Więcej >>
Klasy: IB i IC na wycieczce w Poznaniu

Klasa: 1A i 1B na wycieczce w Poznaniu

Więcej >>
Zbiórka karmy dla zwierząt

W piątek 26 października w naszej szkole organizowana będzie zbiórka karmy dla zwierzą (psów i kotów), z przeznaczeniem dla Schroniska Azorek. Samorząd uczniowski prosi o zaangażowanie. Ta klasa, która zbierze najwięcej karmy, otrzyma punkty, które liczone będą do ogólnej punktacji w konkursie na Super Klasę, gdzie główną nagrodą jest darmowy wyjazd na tydzień do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Zapraszamy do zabawy.

Więcej >>
Konkurs na zdjęcie zwierzaka

Z okazji światowego Dnia Zwierząt, który ma miejsce w październiku, Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs FOTO na najsłodsze zdjęcie Waszego pupila. Konkurs organizowany jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do piątku 26 października DUŻEGO (format minimum 13 x 18 cm) zdjęcia Waszego zwierzaka. Każde zdjęcie musi być podpisane – imię, nazwisko oraz klasa ucznia, a także imię zwierzaka. Zdjęcia wrzucamy do pudełka z napisem konkurs FOTO, stojącego koło P. Woźnej.

Więcej >>
Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14 października, Samorządu Uczniowski ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów klas 4-8 z wiedzy o nauczycielach pracujących w naszej szkole. Konkurs trwać będzie od poniedziałku 8 października do czwartku 11 października. Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać i wypełnić kartę konkursową od komisji konkursowej, która czeka na Was w każdą przerwę 10 i 20 minutową na pierwszym piętrze. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w piątek 12 października podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do zabawy.

Więcej >>

Realizowane projekty