Jasełka 2016 - " Święta Noc"

"Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go  nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia".
ks. Mieczysław Maliński
    Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2016 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: zaproszeni goście- Pani dyrektor RCPiU Beata Matelska, Pani Anna Szurpnicka z Ochronki  Franciszek, Pani  przewodnicząca RR Paulina Filipiak, Pani Dyrektor Lidia Polcyn, Pani Wicedyrektor Beata Molińska, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Piękna scenografia  wykonana przez Panie Katarzynę Bacic i Joannę Górską wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Nowonarodzonego przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...). Przedstawienia jasełkowe zostały  przygotowane pod opieką  Pań : Aleksandry Kulupy , Renaty Patelskiej-Wróbel, Magdaleny Stróżyk. Oprawę muzyczną przygotowała pani Arleta Zmyślińska.
W czasie apelu ogłoszono także wyniki konkursów bożonarodzeniowych.
Wyniki konkursów  :

III miejsce-Aleksandra Szatanik - IIa
Ksawery Mucha - IId
Marek Dekański - IIa

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Lidii Polcyn i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.