Powstanie Wielkopolskie - apel

W czwartek 5 stycznia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w montażu słowno – muzycznym poświęconym rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Apel przygotowały nauczycielki historii: Renata Patelska- Wróbel, Anna Wentowska wraz z uczniami z klas: VIA i B. Najważniejszym przesłaniem apelu, było podkreślenie wartości i znaczenia tego zwycięskiego zrywu powstańczego na terenie Wielkopolski. Uczniowie dowiedzieli się również o czynnym udziale mieszkańców powiatu obornickiego w walkach powstańczych i o tzw. miejscach pamięci związanych z Powstańcami Wielkopolskimi z terenu powiatu obornickiego. W trakcie apelu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą Powstania Wielkopolskiego przygotowaną przez uczniów z kółka historycznego. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Rotę”.