Spotkanie z ekspertem: "Żołnierze wyklęci"

Dzisiaj w naszej szkole miała miejsc niezwykła lekcja historii.  W ramach projektu „Sto na Sto!” realizowanego przez Kwartalnik "Wyklęci" we współpracy z Fundacją BGK z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się spotkanie z  Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelny m Kwartalnika. Wykładowca  przedstawi losy wybranych Żołnierzy Wyklętych, szczególnie rtm. Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”, stawiając ich za wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Opowiadał również o nacechowanym patriotyzmem wychowaniu w latach II Rzeczypospolitej, co przyniosło Polsce wielu bohaterów lat konspiracji wojennej (wspomnienie o „Zośce”, „Rudym”, „Alku”) i powojennego podziemia niepodległościowego.