Święto Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza - apel dla oddziałów przedszkolnych i klas I - II

Na uroczysty apel z okazji Dnia Patrona i Święta Szkoły uczniowie klas pierwszych zaprosili Panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki.

W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły w strojach galowych. Na początku nasze narratorki-Wiktoria Barszczak i Zosia Kukuła zapewniały że:

„Sporo szkół jest w naszym powiecie

Wszyscy dobrze o tym wiecie!

Ale takiej  jak ta nasza,

Drugiej nie znajdziecie.”

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powiedziała, że nauka w szkole noszącej imię wielkiego poety Adama Mickiewicza to powód do dumy, ale też dobra wróżba, że każdy uczeń ma szansę zostać wielkim człowiekiem. W dalszej części wszyscy nauczyli się fragmentu wiersza - motta naszej uroczystości ,,Tu nam dobrze, tu nam miło, żeby zawsze tak nam było. Wciąż będziemy Cię wspominać, w każdej chwili szkoło miła!’’

Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły było złożenie bukietu kwiatów przed tablicą pamiątkową i zaśpiewanie piosenki - upominku, ,,Imieniny szkoły’’ i wesołego „Marsza przedszkolaków”.

Święto Patrona Szkoły stało się też  doskonałą okazją do posłuchania utworów  i nagrodzenia najlepszych uczniów biorących udział w Konkursie Recytatorskim Poezji naszego Patrona, który wpisał się na trwałe do tradycji naszej szkoły i Konkursie Wiedzy o A. Mickiewiczu. Jesteśmy dumni, że patronuje nam tak wspaniała postać jak Adam Mickiewicz, a uroczystość została zapisana w kronice, jako kolejne ważne wydarzenie z życia naszej szkoły.

Tekst: I. Michaluk