Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Zawody Pływackie "Mała Wielkopolska" - III edycja

Dnia 7  czerwca 2017 roku na Obornickiej pływalni w Centrum Rekreacji Oborniki odbyły się  III Mistrzostwa w pływaniu „Mała Wielkopolska” dla dzieci z roczników 2007-2010. Organizatorami tych zawodów byli: Gmina Oborniki, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach oraz Uczniowski Klub Sportowy “Sportowiec Oborniki”. Honorowy patronat nad zawodami objęli Burmistrz Obornik Tomasz Szrama,  oraz Prezes PWiK w Obornikach Tomasz Augustyn.                                                                                                  


Zaproszonych gości oraz całą Społeczność Pływacką powitała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Mickiewicza  Lidia Polcyn, która przekazała prowadzenie trenerowi UKS Sportowiec Łukaszowi Kolendowiczowi. W zawodach brało udział 160 zawodników, którzy reprezentowali: Klub Sportowy Warta Poznań, Szkoły Podstawowe nr 2 i 3 z Obornik, IUKS Jedynka Poznań, UKS Octopus Suchy Las, UKS Wodnik Wolsztyn oraz MKP Wągrowiec. Rywalizacje odbywały się w sztafetach oraz indywidualnie w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Wszystkim startującym i kibicującym towarzyszyła gorąca atmosfera i ogromne emocje. Swoją dominację w pływaniu potwierdził Klub Sportowy Warta Poznań, który zdeklasował pozostałe kluby i szkoły w zawodach. Pozostałe miejsca na podium uzupełniły dwie szkoły z Obornik – Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 3.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy po ciężkiej rywalizacji stanęli  na podium zdobywając:

DZIEWCZYNKI

25m ST. Grzbietowy - 2010

  1. Kordalska Maja – KS Warta Poznań – 00:24,24

  2. Litoborska Julia – KS Warta Poznań – 00:25,80

  3. Furman Lena – SP2 Oborniki – 00:27,00

 

25m ST. grzbietowy– 2009

  1. Nowaczyk Oliwia – KS Warta Poznań – 00:22,44

  2. Glapa Martyna – KS Warta Poznań – 00:23,59

  3. Melkowska Zuzanna – SP2 Oborniki – 00:24,30

 

50m ST. Dowolny – 2008

  1. Rybacka Małgorzata – KS Warta Poznań – 00:38,07

  2. Kordalska Oliwia – KS Warta Poznań – 00:39,40

  3. Owczarek Małgorzata – UKS Octopus Suchy Las – 00:40,03

 

50m ST. Dowolny – 2007

  1. Życka Weronika – KS Warta Poznań – 00:38,76

  2. Siedlecka Alicja – SP3 Oborniki – 00:39,22

  3. Furman Patrycja – SP2 Oborniki – 00:39,68

 

 

25m ST. Dowolny – 2010

  1. Litoborska Julia – KS Warta Poznań – 00:24,60

  2. Korgalska Maja – KS Warta Poznań – 00:26,58

  3. Furman Lena – SP2 Oborniki – 00:26,83

 

25m ST. Dowolny – 2009

  1. Nowaczyk Oliwia – KS Warta Poznań – 00:19,83

  2. Glapa Martyna - KS Warta Poznań – 00:20,20

  3. Gryko Patrycja - KS Warta Poznań – 00:22,24

 

25m ST. Klasyczny -2008

  1. Owczarek Małgorzata – UKS Octopus Suchy Las – 00:22,34

  2. Rybacka Małgorzata - KS Warta Poznań – 00:22,52

  3. Kusnierczak Maja - KS Warta Poznań – 00:23,37

 

50m ST. Motylkowy – 2007

  1. Cegielska Dominika – SP3 Oborniki – 00:45,05

  2. Furman Patrycja – SP2 Oborniki – 00:48,08

  3. Siedlecka Alicja – SP3 Oborniki – 00:48,82

 

 

 

CHŁOPCY

25m ST. Grzbietowy – 2010

  1. Janicki Franciszek – IUKS Jedynka Poznań – 00:25,63

  2. Jarysz Krzysztof – SP2 Oborniki – 00:25,75

  3. Van den Hurk Joachim – MKP Wągrowiec – 00:26,42

 

25m ST. Grzbietowy -2009

  1. Wojtkowiak Wiktor - KS Warta Poznań – 00:22,85

  2. Mizgalski Kacper - KS Warta Poznań – 00:22,91

  3. Lewandowski Ksawery – SP2 Oborniki – 00:23,62

 

50m ST. Dowolny – 2008

  1. Rutkiewicz Łukasz - KS Warta Poznań – 00:37,06

  2. Litoborski Mikołaj - KS Warta Poznań – 00:40,58

  3. Osiewicz Denis – IUKS Jedynka Poznań – 00:41,40

 

 

50m ST. Dowolny -2007

  1. Bociak Wojcieh – IUKS Jedynka Poznań – 00:36,90

  2. Kosiorek Olaf - KS Warta Poznań – 00:36,94

  3. Aksamit Mikołaj – SP2 Oborniki – 00:37,48

 

25m ST. Dowolny – 2010

  1. Dekański Marek – SP3 Oborniki – 00:26,03

  2. Janicki Franciszek – IUKS Jedynka Poznań – 00:27,76

  3. Jarysz Krzysztof – SP2 Oborniki – 00:29,16

 

 

25m st. dowolny – 2009

  1. Mizgalski Kacper - KS Warta Poznań – 00:19,62

  2. Wojtkowiak Wiktor - KS Warta Poznań – 00:19,88

  3. Chruściel Bartosz - KS Warta Poznań – 00:20,60

 

 

25m ST. Klasyczny – 2008

  1. Rutkiewicz Łukasz - KS Warta Poznań – 00:22,69

  2. Gładecki Mikołaj – SP3 Oborniki – 00:22,75

  3. Konieczniak Mateusz - KS Warta Poznań – 00:23,76

 

50m ST. Motylkowy – 2007

  1. Siekierczak Tymoteusz - KS Warta Poznań – 00:44,34

  2. Kosiorek Olaf - KS Warta Poznań – 00:46,73

  3. Januszewski Julian - KS Warta Poznań – 00:47,67

 

 

SZTAFETA 2010 - 2009

1. KS Warta Poznań

2. SP2 Oborniki

3. SP3 Oborniki

 

SZTAFETA 2008 - 2007

1. KS Warta Poznań

2. IUKS Jedynka Poznań

3. SP2 Oborniki

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

1.KS Warta Poznań

2. SP2 Oborniki 3. SP3 Oborniki


W imieniu organizatorów kierujemy duże podziękowanie za pomoc finansową Burmistrzowi Obornik Panu Tomaszowi Szramie, który był fundatorem upominków oraz pucharów dla zawodników oraz Prezesowi PWiK Tomaszowi Augustynowi za udostępnienie obiektu. Zawody zamknął Kierownik Centrum Rekreacji Oborniki Mateusz Daszkiewicz gratulując wszystkim zawodnikom życząc jednocześnie dalszych sukcesów. Już dziś zapraszamy Was na IV edycję “Małej Wielkopolski” 7 czerwca 2018 roku!

 

Realizowane projekty