dr Aleksandra Kulupa

Nauczyciel języka polskiego i etyki, prowadzi zajęcia teatralne - aktualnie przebywa na urlopie macierzyńskim
Nauczyciel dyplomowany. Posiada kwalifikacje do nauczania języka polskiego, plastyki i etyki. Absolwentka studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki. Współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu. Posiada uprawnienia egzaminatora w zakresie sprawdzianu po szkole podstawowej oraz egzaminu gimnazjalnego.
Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskała na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej w Poznaniu. Autorka publikacji z zakresu onomastyki, współautorka „Słownika nazwisk mieszkańców Poznania”.
Uczestniczka licznych warsztatów i szkoleń. Propagatorka aktywizujących metod i technik nauczania. Praca z dziećmi stanowi dla niej inspirację. Uważa - jak Taylor Mackenzie - że nauczyciel to doradca, idol, przyjaciel i sternik łodzi, a energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.
W szkole prowadzi zajęcia gwarowe zachęcając uczniów do poznawania mowy mieszkańców Poznania. Wraz z wychowankami prowadzi klasowego BLOGA.
Autorka innowacji pedagogicznych: Szukam nowych słów…. planszowe gry słowne w edukacji polonistycznej oraz Blubramy, migamy, szamamy po naszymu!