Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach

Malina Franckowska, Wiktor Malinowski, Jakub Wróblewski, Bartosz Wróblewski mistrzami w karate

W sobotę 21 stycznia najmłodsi zawodnicy Klubów Karate rozpoczęli rok 2017 od udziału w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF, które odbyły się w Murowanej Goślinie. Zawody zgromadziły ponad 400 zawodników z kilkudziesięciu klubów nie tylko z naszego województwa, ale także z zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Nasi karatecy spisali się znakomicie zdobywając, aż 22 medale w następujących konkurencjach w swoich kategoriach wiekowych:

Znakomity występ zanotowali również zawodnicy Karate Team Oborniki trenowani przez Wojciecha Blocha zdobywając 33 medale. Na Turnieju dokonano podsumowania roku 2016 i wręczenia nagród przez Wielkopolski Związek Karate dla zwycięzców rankingu prowadzonego przez cały poprzedni rok. Zawodnicy z Obornik wygrali, aż 8 konkurencji rankingowych, a w 14 innych stanęli na niższym stopniu podium.

W zawodach brali udział nasi uczniowie osiągając wiele sukcesów indywidualnych jaki i drużynowych.

Na podium z naszej szkoły stanęli:

Malina Franckowska z klasy IIb zdobywając:

złoty medal  ( kata 2008)

brązowy medal - drużynowo 2009

Wiktor Malinowski z klasy IIa zdobywając

złoty medal (kata 2008)

 brązowy medal - drużynowo 2007

 Jakub Wróblewski z klasy VI a zdobywając

brązowy medal -  Jakub Wróblewski ( kata i kumite 2004),

srebrny medal -  drużynowo 2004

Trzecie miejsce w Rankingu Wielkopolskiego Związku Karate 2016

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! 

Bartosz Wróblewski z oddziału przedszkolnego 0A zdobywając

złoty medal ( kihon )

złoty medal (fantom )

Źródło: Urząd Miejski w Obornikach


Realizowane projekty