Malina Franckowska, Wiktor Malinowski, Jakub Wróblewski, Bartosz Wróblewski mistrzami w karate
W sobotę 21 stycznia najmłodsi zawodnicy Klubów Karate rozpoczęli rok 2017
od udziału w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF, które odbyły
się w Murowanej Goślinie. Zawody zgromadziły ponad 400 zawodników z
kilkudziesięciu klubów nie tylko z naszego województwa, ale także z
zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Nasi karatecy spisali się znakomicie
zdobywając, aż 22 medale w następujących konkurencjach w swoich kategoriach
wiekowych:
Znakomity występ zanotowali również zawodnicy Karate Team Oborniki
trenowani przez Wojciecha Blocha zdobywając 33 medale. Na Turnieju dokonano
podsumowania roku 2016 i wręczenia nagród przez Wielkopolski Związek Karate dla
zwycięzców rankingu prowadzonego przez cały poprzedni rok. Zawodnicy z Obornik
wygrali, aż 8 konkurencji rankingowych, a w 14 innych stanęli na niższym
stopniu podium.
W zawodach brali udział nasi uczniowie osiągając wiele sukcesów
indywidualnych jaki i drużynowych.
Na podium z naszej szkoły stanęli:
Malina Franckowska z
klasy IIb zdobywając:
złoty medal ( kata 2008)
brązowy medal - drużynowo 2009
Wiktor Malinowski z
klasy IIa zdobywając
złoty medal (kata 2008)
brązowy medal - drużynowo 2007
Jakub Wróblewski z klasy VI a zdobywając
brązowy medal - Jakub Wróblewski
( kata i kumite 2004),
srebrny medal - drużynowo 2004
Trzecie miejsce w Rankingu Wielkopolskiego Związku Karate 2016
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Bartosz Wróblewski z oddziału przedszkolnego 0A zdobywając
złoty medal ( kihon )
złoty medal (fantom )
Źródło: Urząd Miejski w Obornikach
