Akademia Młodego Kucharza

Prowadzący mgr Anna Zielińska-Rzepka

Comiesięczne zajęcia pozalekcyjne przeznaczone dla klasy IIb. W czasie zajęć każde dziecko będzie miało okazję własnoręcznie przyrządzać potrawy, a następnie je degustować. Dzieci poznają tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. Uczestnictwo w warsztatach pozwoli rozwinąć zainteresowania kulinarne dzieci, a umiejętności tu zdobyte będą wykorzystywane w życiu codziennym. Zajęcia te są formą spędzania wolnego czasu, miejscem, gdzie uczniowie mogą wspólnie pracować i osiągać sukcesy kulinarne.
W planie zajęć uwzględnione zostały również zagadnienia z zakresu higieny, organizacji pracy w kuchni, zdrowego odżywiania i odpowiedniej diety.
Program wychodzi naprzeciw zainteresowaniom dzieci. Ma na celu rozwijanie postawy twórczej, przyczyniającej się do pełniejszego rozwoju osobowości dziecka.