Godomy po naszymu. Kółko teatralno-gwarowe

Prowadzący dr Aleksandra Kulupa

Celem zajęć teatralno-gwarowych jest popularyzacja gwary wielkopolskiej, kształtowanie tożsamości regionalnej i lokalnej a także budzenie zainteresowania kulturą własnego regionu oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów. Uczniowie pracują nas perfekcją słowa i ruchu, a także nad umacnianiem wiary w siebie. Sprawdzają i rozwijają swoje umiejętności: autorskie, aktorskie, literackie, wokalne, plastyczne oraz organizacyjne. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Podczas spotkań uczniowie korzystają z zasobów internetowych, w tym przewodnika multimedialnego po gwarach polskich, czytają teksty gwarowe, tworzą własne teksty na różne okazje, tłumaczą teksty z języka ogólnopolskiego na język gwary poznańskiej.

W ramach zajęć powstały teksty gwarowe, które były prezentowane podczas uroczystości szkolnych.

Spotkanie gwarowe

W tym roku uczniowie uczestniczący w zajęciach biorą udział w międzyszkolnym projekcie "A może Wielkopolska".

Poniżej link do strony poświęconej projektowi. Będziemy tam umieszczać relacje z realizacji poszczególnych działań projektowych.
A może Wielkopolska