Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Uroczysty apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, pierwszego w naszej historii wygranego powstania. Z pożółkłych fotografii patrzyły na nas twarze młodych ludzi...powstańców tych, którzy nie zawahali się pójść i zginąć za wolność, za to, żeby tu była Polska...

Apel przeznaczony był dla uczniów klas IV-VII, przygotowali go uczniowie klasy VIIA z nauczycielką historii panią Anną Wentowską, uroczystość śpiewem uświetnił chórek szkolny pod batutą nauczyciela muzyki pana Roberta Płócienniczaka. Uczniowie w niezwykłym skupieniu, wysłuchali tekstów i muzyki, minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych Powstańców Wielkopolskich.

Realizowane projekty