Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Czytając Mickiewicza... czyli Święto Patrona Szkoły

Czytając Mickiewicza...

święto Patrona szkoły 27 kwietnia 2018r.

W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: Czytając Mickiewicza...

Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor i złożeniu życzeń społeczności szkolnej oficjalnie rozpoczęliśmy obchody Święta Patrona szkoły, przybyli do Nas:  Pan poseł Krzysztof Paszyk,  Ksiądz Proboszcz Zbigniew Urny,  Radna i Pani Dyrektor Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie, przyjaciel szkoły  Pani Beata Matelska, Pan Michał Zieliński oraz Monika Hancyk z Biblioteki Publicznej w Obornikach.

Dnia 15 grudnia 1984 r. szkole nadano imię Adama Mickiewicza, a pięć lat później 15 kwietnia 1989 roku wręczono sztandar. Na sztandarze widnieje cytat z utworu "Oda do młodości"   "Razem młodzi przyjaciele..." (ten fragment śpiewamy również w hymnie),

na pamiątkę tego wydarzenia właśnie w kwietniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza.


Na początku cała społeczność szkolna minutą ciszy uczciła pamięc zmarłej 25 kwietnia Pani Krystyny Eichler, Pani Krysia,  towarzyszyła nam podczas święta Patrona, w zeszłym roku uświetniła naszą uroczystość czytając dla społeczności szkolnej inwokację, nikt tak jak Ona nie interpretował utworów naszego Patrona...

 

W części oficjalnej uroczystości zostały wręczone  medale Patrona szkoły.

 

Aby je zdobyć uczniowie musieli spełnić przewidziane regulaminem warunki:

uczestniczyć w Rajdzie Mickiewiczowskim,

posiadać średnią 4,5 w przypadku medalu brązowego, 4,7 w przypadku medalu srebrnego oraz zaliczyć test z wiedzy o życiu i twórczości naszego wieszcza narodowego.

W teście pytaliśmy o fakty z życia m.in. dotyczące miejsca gdzie studiował Mickiewicz, pytaliśmy o jego związki z Wielkopolską, uczniowie musieli też zapisać z pamięci fragment jego utworu. Medale będę przyznawane według kolejności: najpierw  brązowe, następnie srebrne, ten rok jest wyjątkowy, gdyż ze względu na reformę edukacji, musieliśmy dokonać zmian w regulaminie przyznawania medali i w tym roku, nie przyznajemy złotych medali

MEDALE BRĄZOWE

 

 Igor Lupa 5B

 Wiktoria Pawlaczyk 5B

Ryszard Pierożyński 5B

Karolina Prażuch 5B

 Magdalena Stroińska 5A

 Wiktoria Kulupa 5A

 Dawid Wojdziak 5A

Hanna Wyrwa 5A

Mateusz Paszkowicz 5A

 Filip Bylinko 6A

 Dominika Krzyśka 6B

  Filip Kucharski 6B

  Arkadiusz Radecki 6B

 Tomasz Dymek 6B

 

  Srebrne medale Patrona szkoły, otrzymały dwie uczennice: Monika Karkowska 6B, Maria Pilarczyk 6B

 

Wręczenie nagród w konkursie recytatorskim: Recytujemy utwory naszego patrona, który odbył się 10 kwietnia z 18  uczestników Jury w składzie: Agnieszka Muszak z Biblioteki Pedagigicznej, Pani Monika Hancyk z Biblioteki Publicznej oraz p. Violetta Ferlas polonistka Anna Wentowska - nauczyciel historii, bibliotekarz.  LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO:

I miejsce – Mieszko Maczel z klasy 4C

II miejsce – Alicja Dreger  z klasy 7B

III  miejsce – Jakub Stawujak z klasy 6A

Wyróżnienie: Bartłomiej Disterheft z klasy 4D, Filip Kucharski z klasy 6B.

Adam Mickiewicz wielkim poetą był, to wiedzą wszyscy nasi uczniowie, cała obecna społeczność naszej szkoły a także absolwenci. Każdego roku Świętu Patrona towarzyszą różne zadania i konkursu propagujące czytanie utworów Adama Mickiewicza, w tym roku był to projekt: Czytając Mickiewicza…

Zadaniem uczniów był rysunek i wiersz, dla których inspiracją miały być właśnie te słowa…. Rysunki wykonane przez uczniów stanowią dekorację naszej uroczystości zostały wywieszone na tych tablicach,  jeden z utworów wybraliśmy do prezentacji podczas uroczystości, wiersz ucznia klasy 7a – Wojtka Piotrowskiego.

Następnie Pan Michał Zieliński wręczył nagrody  w konkursie: Warzywnie i owocowo, czyli smacznie i zdrowo, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa, nagrody zdobyli: Paprota Michał 1a, Piosik Dominka 3d, Martyna Cupiał 3c

 Po części oficjalnej obejrzeliśmy zzęść artystyczną uroczystości  przygotowaną przez uczniów pod opieką Pani Kamili Walkowiak nauczyciela języka polskiego. Dziękujemy uczniom za przepiękny występ!

Realizowane projekty