Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

FOTORELACJA: SPEKTAKL "INKA"

1 marca 2018 roku o godzinie 18.00 w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na tę okazję grupa teatralna działająca w naszej szkole przygotowała wzruszające widowisko pod tytułem "Inka".  Uczniowie przedstawili historię Danuty Siedzikówny - sanitariuszki i  łączniczki bestialsko zamordowanej przez władze komunistyczne.  W rolę Inki wcieliła się Wiktoria Barszczak, która ujęła widzów nie tylko swoją grą aktorską, ale także śpiewem oraz tańcem. Filip Kucharski zagrał wnuczka, który prowadził widza przez kolejne fazy życia głównej bohaterki. Żołnierzy odegrali: Jakub Józefczyk, Agata Lupa, Sergiusz Pilarz, Wiktoria Kulupa oraz Mateusz Józefczyk, który zagrał także rolę oprawcy. Uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje, którą pokazano za pomocą tylnej projekcji. Nad stroną techniczną czuwała uczennica Monika Karkowska. Widowisko rozpoczęła grupa taneczna, w składzie: Jagoda Kowalska, Alicja Siedlecka, Zofia Rosin, Zofia Staśkiewicz, Aleksandra Kowalska oraz Natasz Rosołek. Aktorom towarzyszył chór szkolny pod dyrekcją p. Roberta Płócienniczaka oraz zespół Ardente ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod dyrekcją p. Arlety Zmyślińskiej. Wielkim zaskoczeniem dla widzów byli goście, którzy zagrali w spektaklu. Rolę babci Inki zgodziła się zagrać p. Urszula Zając. Pan Maciej Łapigrosz udzielił głosu dziadkowi, natomiast p. Luisa Płomińska zagrała mamę, zatańczyła oraz przygotowała choreografię dla "wilków". Jednym z elementów wieczoru było wręczenie wyróżnień laureatom gminnego konkursu plastycznego. 

Realizowane projekty