Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Turlane opowieści na etyce


Na poprzedniej lekcji etyki rozmawialiśmy o wyrzutach sumienia. Uczniowie identyfikowali znane  doświadczenia z wyrzutami sumienia, dokonywali refleksji nad obecnością zła moralnego w życiu codziennym oraz dokonywali oceny postępowania bohatera – tym razem był to Kaczor Donald. Podczas lekcji padło wiele interesujących pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi. Pytaliśmy o to, czy ludzie rodzą się źli, w jaki sposób możemy pomóc komuś być dobrym oraz skąd mamy wiedzieć, czy to my tak naprawdę nie jesteśmy źli, a ta osoba dobra? Kto decyduje o tym, co jest dobre, a co złe? Jak odróżnić dobro od zła? Dzisiaj w ramach podsumowania naszych rozważań, uczniowie ułożyli opowiadanie o pewnej osie, którą dręczyły wyrzuty sumienia. Grupa wykorzystała na lekcji kości Story Cubes, które ufundowało nam wydawnictwo Rebel. Każdy z graczy rzucał kostką i układał fragment opowiadania, czerpiąc inspirację z obrazka, który wypadł na kostce. Kolejna osoba kontynuowała i w ten sposób powstała jedna wspólna opowieść, a fabuła, uwierzcie mi na słowo, rozwinęła się daleko poza początkowe przewidywania.Realizowane projekty