Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Gry planszowe na lekcji języka polskiego

Czy lubicie gry planszowe? Dla nas to doskonała rozrywka i okazja do powtórki z mitologii.
Niestety na półkach sklepowych nie znaleźliśmy gotowych gier, dlatego postanowiliśmy zrobić je własnoręcznie. Zadanie rozpoczęliśmy od wyboru tematu. Długo zastanawialiśmy się, czy będzie to gra o przygodach greckiego boga, czy też tematem uczynimy znajomość mitów greckich. Następnie dyskutowaliśmy na wyglądem gry - czy będzie to gra polegająca tylko na rzucaniu kostką? Należało także ustalić, jaki będzie cel naszych gier? Czy będzie nim przeobrażenie się w mitologiczne bóstwo czy też dotarcie na górę Olimp? Najtrudniejszy etap polegał na ustaleniu mechaniki, czyli tego, w jaki sposób gracze będą rozgrywać tury i jak będzie wyglądała gra. Mechanika to najważniejszy element gry i to od niego zależy, czy gra będzie dobrze działać i czy nie będzie zbyt nudna, długa i losowa. Do każdej gry napisaliśmy instrukcję, wykonaliśmy niepowtarzalne plansze i dodatkowe elementy takie, jak karty z pytaniami, pionki, kostki.   

Grom towarzyszyły wielkie emocje! Sporo się dzisiaj nauczyliśmy!

Realizowane projekty