Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Ja i moja rodzina jemy owoce i warzywa - spotkanie w klasie Ia i Ib

W 27 marca 2017 roku uczniowie klas Ia i Ib  spotkali się z Panem Bartoszem Skorubskim z Wielkopolskiej Gildii  Rolno – Ogrodniczej w ramach projektu „Ja i moja rodzima jemy owoce i warzywa”.  Zajęcia rozpoczęły się od  przedstawienia prezentacji multimedialnej dzieci. Podczas zdrowej lekcji dowiedziały się między innymi, w jaki sposób owoce i warzywa trafiają na nasz stół – jaką drogę muszą pokonać te produkty spożywcze zanim trafią do naszych domów.

Bardzo interesującym punktem spotkania było podanie prostych przepisów kulinarnych na pięknie i apetycznie wyglądające dania z warzyw i owoców, np.: kanapka – jeż, słoń z pomidorów i cukinii czy ryba z ogórków i pomidorów.

Uczniowie zapoznali się z  produktami, które zawierają duże ilości cukru, a są przez dzieci spożywane w ogromnych ilościach np.: napoje gazowane, cukierki czy ketchup. W trakcie prezentacji uczniowie samodzielnie komponowali zdrowe drugie śniadanie.

Ciekawym elementem pokazu był również kosz pełen smakołyków, poprzez który uczniowie  poznali egzotyczne, mniej znane owoce i ich wartości odżywcze np.: miechunkę peruwiańską, karambolę, mango czy pomelo. Pan Bartosz Skorupski zachęcił uczniów do udziału w konkursie „Wszystko kręci się wokół zdrowia” organizowanym przez WGRO.

Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane zdrowymi jabłkami. Spotkanie odbyło się w ramach działań prozdrowotnych w naszej szkole. Organizatorem była Katarzyna Bacic.

Realizowane projekty