Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Jasełka 2016 - " Święta Noc"

"Patrzymy na Narodzonego w szopie. Bo chcemy jak najwięcej, na zapas, na cały rok nagromadzić światła w naszych duszach, by nam go  nie zabrakło do następnego Bożego Narodzenia". 
ks. Mieczysław Maliński
    Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2016 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: zaproszeni goście- Pani dyrektor RCPiU Beata Matelska, Pani Anna Szurpnicka z Ochronki  Franciszek, Pani  przewodnicząca RR Paulina Filipiak, Pani Dyrektor Lidia Polcyn, Pani Wicedyrektor Beata Molińska, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Piękna scenografia  wykonana przez Panie Katarzynę Bacic i Joannę Górską wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Nowonarodzonego przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...). Przedstawienia jasełkowe zostały  przygotowane pod opieką  Pań : Aleksandry Kulupy , Renaty Patelskiej-Wróbel, Magdaleny Stróżyk. Oprawę muzyczną przygotowała pani Arleta Zmyślińska.
W czasie apelu ogłoszono także wyniki konkursów bożonarodzeniowych.
Wyniki konkursów  :

Klasy III - VI
SZOPKA BOŻONARODZENIOWA 
I miejsce- Wanessa  Zaranek z klasy III d
II miejsce- Sebastian Domagała z klasy III b
III miejsce-Sergiusz Pilarz z klasy V b
Wyróżnienia :
Oktawian Pawlicki z klasy III c
Kowalewska Julia z klasy III d
Alicja Dreger z klasy VI b
Gabriela Pacholska  z klasy VI b
Bombka 
I miejsce- Igor Lupa z klasy IV b
II miejsce- Angela Jarzębowska z klasy III b
III miejsce-Kacper Mitręga  z klasy IV a
Wyróżnienia :
Natalia Borowiak z klasy IV b
Julia  Stolarczyk z klasy III d
Otylia Boguta z klasy  III b
Dorota Maszkowska  z klasy  III b


Klasy Oddziały Przedszkolne - klasy I - II
SZOPKA BOŻONARODZENIOWA 
I miejsce- Zofia Foltyn - Elfiki
II miejsce- Patryki Stępniewski - z klasy Ib
III miejsce-Lena Piotrowska z klasy IIa
Wyróżnienia :
Miłosz Pawlicki z klasy II c
Kowalewska Alicja z klasy Ib
Daria Chomiak z klasy IIa, Dawid Chomiak  - Elfiki, Zuzanna Szpot  z klasy IIa
Bombka 
I miejsce- Miłosz Pawlicki - IIc
II miejsce- Aneta Karkowska - Ia
III miejsce-Aleksandra Szatanik - IIa
Wyróżnienia :
Ksawery Mucha - IId
Marek Dekański - IIa

    Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Lidii Polcyn i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

Realizowane projekty