Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Jesteśmy zgraną klasą. Klasa VI b w obliczu wyzwania...

Klasa VI b jest dobrze postrzegana i lubiana, ponieważ pomiędzy jej członkami panuje zgoda, chęć współpracy i szacunek. Nawiązanie dobrych relacji nie wszystkim przychodzi z łatwością, a codzienność (zajęcia szkolne, rywalizacja) wcale tego nie ułatwiają. W klasie dbamy o dobre relacje. Staramy się, aby każdy miał poczucie, że pracując w grupie, robi coś dla wspólnego dobra. W tym celu stale ćwiczymy swoje umiejętności stosując różnorodne techniki i metody pracy w grupie. Ostatnio, podzieleni na grupy, stanęliśmy przed trudnym zdaniem. Mając do dyspozycji: 20 nitek nieugotowanego spaghetti, metr taśmy malarskiej, metr sznurka i 1 żelkę (piankę) Marshmallow musieliśmy zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję. Czas przeznaczony na pracę, od momentu rozdania materiałów, wynosił 18 minut.  Żelka musiała być umieszczona na szczycie wieży.  Minimalna wysokość, umożliwiająca zaliczenie zadania, wynosiła 50 cm. Czy było łatwo? Zadanie w praktyce okazało się bardzo trudne.  Każdy z nas miał inne rozwiązanie. Do tego doszła presja czasu oraz pracująca w pocie czoła konkurencja. Grupa złożona z samych chłopców stwierdziła, że ich porażka miała związek z brakiem kobiecych rąk. Byli też tacy, którzy trzykrotnie zmieniali koncepcję pracy.  Drugie zdanie, przed jakim stanęli uczniowie, polegało na przewróceniu koca na drugą stronę. Na środku korytarza położyliśmy koc, który symbolizował trawę. Uczestnicy musieli stanąć na kocu i przewrócić go na drugą stronę. Cała trudność polegała na tym, aby nie schodzić z koca i nie dopuścić do tego, by ktokolwiek spadł z niego podczas wykonywania zadania. Ten sam koc wykorzystaliśmy podczas wyścigów. Efekty naszej pracy – współpracy widać na załączonych zdjęciach.

Realizowane projekty