Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Klasa Ia uczestniczyła w XVII Rajdzie TPD

W sobotę 29 kwietnia klasa I a z wychowawczynią wybrała  się na  XVII Rajd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Celem Rajdu było odwiedzenie Miejsc Pamięci Narodowej  oraz poznanie walorów historycznych i turystycznych naszego rejonu. Spotkanie rozpoczęło się o godz.9.00.Każda drużyna otrzymała pakiet startowy, a w nim mapę trasy do pokonania, zadania, które sprawdzały wiedzę przyrodniczą o najbliższej okolicy i trasie wędrówki, umiejętność rozwiązywania zagadek oraz ułożenie hasła propagującego Rajd i czynny wypoczynek. Podczas uroczystego apelu wszyscy oddali hołd pomordowanym w Rożnowickich Lasach.  Później uczestnicy wyruszyli w trasę   do Strzelnicy Myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej, gdzie  czekały na nich liczne niespodzianki.  Pogoda okazała się łaskawa i na dzielnych małych rajdowiczów nie spadła  ani jedna kropla deszczu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał znaczek pamiątkowy, a drużyna  dyplom.

Realizowane projekty