Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Klasa IIa i IId w Parku "Dzieje" w Murowanej Goślinie

Dnia 20 czerwca uczniowie klas II a i II d wraz z opiekunami: Panią Elżbietą Nochowicz, Panią Małgorzatą Świętek oraz Panią Martą Dykcik wzięli udział w wycieczce do Parku „Dzieje” w Murowanej Goślinie, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Mieli okazję samodzielnie doświadczyć dawnych dziejów, poprzez próbowanie różnych rzemiosł pod czujnym okiem animatorów. Największym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie ze średniowiecznych katapult  balonami z wodą i strzelanie z łuku. Nieco zmęczeni mogli odpocząć w Ogrodzie Bajek, gdzie czytane były bajki Krasickiego.  Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w czasie których dziewczynki wykonały własnoręcznie wianki na głowę, a chłopcy tarcze i miecze rycerskie.  Poznali również krótką historię Parku „Dzieje” oraz  kulisy powstawania widowiska „Orzeł i Krzyż”, które odbywa się na tym terenie i jest największym historycznym widowiskiem plenerowym w Polsce.  Z pewnością był to dla wszystkich świetnie spędzony czas.

Realizowane projekty