Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Kompetencje na szóstkę - Jak gimnastykować wyobraźnię? - zajęcia w świetlicy

 Jak sprawić,  aby nasz umysł błyskawicznie podsuwał nam dobre pomysły? Co zrobić, aby nasze myśli nie chowały się z tyłu głowy, gdy chcemy coś przekazać, czy coś wyrazić? Trenując poszczególne zdolności naszego umysłu, możemy te umiejętności wyćwiczyć.

 Podczas czwartkowych zajęć 30 listopada 2017 roku od samego rana trenowaliśmy nasz umysł. Na samym początku była burza mózgów. Odpowiedzieliśmy sobie na dwa bardzo ważne pytania: O czym ludzie myślą?, Po co ludzie myślą?. Rozpoczęło się bardzo ciekawie burza w naszych głowach wywołana tymi pytaniami przywołała falę różnorodnych odpowiedzi, a co za tym idzie pobudziła nasz umysł do myślenia. Rozegraliśmy mecz skojarzeń oraz papierowym talerzykom nadaliśmy różne kształty, które podpowiadała nam wyobraźnia,. Było bardzo ciekawie, ponieważ doszliśmy wspólnie do ciekawych wniosków, iż myślimy zawsze i wszędzie, a to nam pomaga wybierać odpowiednią drogę w naszych działaniach. 

Realizowane projekty