Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Mega Misja - ucieczka Psotnika i wirusy

Ucieczka Psotnika i wirusy, to było rewelacyjne zadanie, przede wszystkim dlatego, że wiele wiadomości sobie utrwaliliśmy. A na uwagę zasługuje fakt, iż wiedza, którą przekazujemy dzięki Mega Misji naprawdę zostaje w głowach naszych uczniów. Wiele zapamiętują i nadal chętnie uczestniczą.

Oj, te wirusy nam wczoraj namieszały, ale już  wiemy jak się chronić, żeby nas nie dopadły i oczywiście nasz KOMPUTER. I tak staliśmy się pogromcami wirusów w Internecie. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy o bezpiecznym Internecie. Podzieliliśmy się na dwie grupy i odkrywaliśmy kolejno koperty z hasłami, z których dzieci tworzyły plakaty. Nie obyło się bez spotkania z Julką i Kubą. Pracowaliśmy wszyscy razem. Wiele radości sprawiły nam zabawy „Zatrzymaj wirusa” oraz „Atak wirusów”. Poznaliśmy również zasady bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej, dzieci dowiedziały się, że komunikaty mogą być publiczne i prywatne. Co można, a czego nie można publikować.                                                 

Na zakończenie wybieraliśmy strój dla naszego Psotnika, tym razem mogły zrobić to dziewczynki. 

Realizowane projekty