Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

MEGA MISJA w świetlicy - bałagan w encyklopedii internetowej

RUSZYŁA MEGA MISJA ...

Ach jak się cieszymy, że mogliśmy ruszyć i przystąpić do pierwszego zadania. Początek września był pełen wrażeń i trochę to trwało, aż wystartowaliśmy 27 września 2016 roku. Za nim przystąpiliśmy do działania dzieci dowiedziały się, cóż to jest Mega Misja. Początkowo było małe niedowierzanie,   że czeka nas wspaniała przygoda, ale po pierwszych zajęciach coraz więcej chętnych chce w nich brać udział.

Zadanie I – BAŁAGAN W ENCYKLOPEDII INTERNETOWEJ  

Nasza praca przy pierwszym zadaniu   przebiegała w dwóch etapach i była podzielona na dwa dni.

I DZIEŃ - podczas zajęć plastycznych przygotowaliśmy naszego głównego bohatera, czyli MEGA ŻÓŁWIA ADASIA i jego małych przyjaciół. Wszystkie nasze prace wyeksponowaliśmy na specjalnej tablicy  przeznaczonej specjalnie dla Mega Misji.

II DZIEŃ  -  dzieci otrzymały albumy, w których będą wklejać  naklejki z psotnikami. Poznaliśmy Julkę    i Kubę i razem z nimi oglądając film przystąpiliśmy do działania. Przeprowadziliśmy burzliwą dyskusję na temat życia żółwi – było wiele pytań i taką drogą doszliśmy do głównego celu: GDZIE ZNAJDZIEMY ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE NAS PYTANIA I CZYM SĄ ŹRÓDŁA INFORMACJI. Usystematyzowaliśmy poznaną wiedzę przygotowując w grupach plakaty, a wszystkie pytania dotyczące życia żółwi przykleiliśmy na  tablicy dla Mega Misji przy Adasiu, tak żeby dzieci, które nie uczestniczyły  w zajęciach mogły się zapoznać z intrygującymi nas pytaniami, na które szukaliśmy odpowiedzi podczas Mega Misji.  A może dołączą do nas w przyszłości :)

Było bardzo wesoło i czekamy już na następne zadanie.

Realizowane projekty