Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Mega Misja w świetlicy - dzielni poszukiwacze informacji.


5 października 2016 roku przystąpiliśmy do drugiego zadania. Na samym początku przywitaliśmy się z Julką i Kubą i oczywiście dowiedzieliśmy się jaki mają tym razem problem i w czym musimy im pomóc. Od razu ruszyliśmy do pracy, żeby jak najszybciej rozwiązać ich kłopot. Nasze działania rozpoczęliśmy od przypomnienia źródeł informacji i zrobienia wspólnego plakatu, żeby w główkach pozostało jak najwięcej zdobytej wiedzy. Następnie wybraliśmy się na Sycylię i Islandię, żeby trochę pozwiedzać i zobaczyć jak tam się żyje. Dzieci oglądnęły prezentacje i ruszyły do działań. Dostały materiały o wyspach i musiały pogrupować, wypełnić karty pracy, a efektem końcowym była wykonana wspólnie gazetka, którą dopiero zdejmiemy za tydzień, ponieważ chcemy, żeby inne dzieci się z tym zapoznały. Każda grupa opowiadała o swojej wyspie i po tych opowieściach zadecydowaliśmy, przyklejając kolorowe karteczki miejsce gdzie chcemy pojechać. U nas wygrała zdecydowanie Sycylia, ale amatorów wyprawy na Islandię było też kilku. Mamy nadzieję, że pomogliśmy naszym bohaterom wybrać miejsce na ferie.
Pozdrawiamy
Świetliczaki z SP3 w Obornikach

Realizowane projekty