Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Mega Misja w świetlicy - prawa autorskie

Prawa autorskie wzbudziły u dzieci wiele emocji. Zajęcia zaczęły się od wyjaśnienia pojęć autor/autorka. Następnie wszyscy uczestnicy musieli wykonać pracę tylko i wyłącznie według swojego pomysłu  - dowolną techniką, a do tego wykorzystaliśmy kreatywny zestaw do zajęć plastycznych. Pomysły były różne, ale najważniejsze, że dzieci wykonały coś same od siebie wykorzystując do tego swoją wyobraźnię. Oczywiście pracowaliśmy razem z Julką i Kubą, bo o nich nigdy nie zapominamy. Po skończonej pracy zrobiliśmy wystawkę i podpisaliśmy przyklejając karteczki samoprzylepne. Nie obyło się bez zabawy – wszystkie dzieci pozamykały oczy, Pani Beata pilnowała, żeby nikt nie zaglądał a Pani Kasia pozamieniała karteczki. Kiedy dzieci zobaczyły, że jakiś Psotnik pozamieniał podpisy bardzo się oburzyły i karteczki szybko wróciły na swoje miejsca. Po tej zabawie była rozmowa, która była bardzo długa i nie mogliśmy jej skończyć. Dzieci podawały różne przykłady łamania praw autorskich i myślę, że zdobyta wiedza zostanie na zawsze w ich główkach.

Realizowane projekty