Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Mega Misja w świetlicy - świat emotikonów

Zadanie wykonane emotikony opanowały naszą świetlicę. Było ekstra, zabawa na szóstkę. Zadanie oczywiście jak zwykle rozpoczęliśmy od powitania Julki i Kuby. Następnie szczegółowo omówiliśmy pojęcie emotikonów, a może i emotków, bowiem tak mówiły dzieci. Były kolorowe emotki i czarno białe. Nauczyliśmy się wyrażać swoje uczucia za pomocą tych znaków graficznych, a przy okazji posegregowaliśmy nasze emocje na ciepłe i zimne. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom pokazywanie emotikonów za pomocą min. Podczas zajęć składaliśmy wspólnie gazetkę pociętą w puzzle, która bardzo zaciekawiła dzieci, które nie uczestniczą w MegaMisji. Składanie takiej gazetki, to nauka poprzez zabawę dzieci mają w tym swój udział, czasami wychodzi na ukos, ale to nic wszystkiego trzeba się nauczyć i jest ekstra. Na koniec dzieci tworzyły swoje emotki, które były rewelacyjne.

Realizowane projekty