Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

MEGA MISJA w świetlicy - złapiemy Psotnika!

12 październik, deszczowy dzień na dworze, a u nas w świetlicy wesoło, ponieważ przed nami kolejne wyzwanie. Rozpoczęliśmy pełni kolejnych emocji. Logowanie, wybranie grupy i kłopot z włączeniem filmu, ale telefon do eksperta wszystko uratował i zaczęły się zajęcia.

ZŁAPIEMY PSOTNIKA – PRAWDA CZY FAŁSZ
Ach ten psotnik znowu namieszał i konieczna była pomoc Julce i Kubie. Do naszej zabawy zaprosiliśmy Pinokia, który nam pomagał nam odpowiadać nam pytania podczas zabawy PRAWDA I FAŁSZ, a My pilnowaliśmy, żeby nie oszukiwał, bo nos miał i tak już trochę za długi. Podzieliliśmy się na dwie grupy   i każda grupa miała dwie kartki – czerwoną (fałsz) i zieloną (prawda). Wybraliśmy lidera, który zajął się czytaniem pytań oraz przydzielił obowiązki i jednocześnie kontrolował jakie kartki podnoszą dzieci do góry. Podczas tej zabawy uzupełnialiśmy gazetkę, tak żeby każdy mógł sobie utrwalić zdobyte wiadomości i dużo, dużo dyskutowaliśmy. Następnie wykonaliśmy wspólnie plakat „ WIARYGODNOŚĆ INFORMACJI”. Oczywiście podczas tej pracy wywołała się ciekawa dyskusja na ten temat, każdy miał coś do powiedzenia i tak zakończyliśmy zadanie. Było miło i wesoło, a uśmiechy na twarzach dzieci pojawiły się jeszcze większe jak na nasze konto wpadło kolejne 50 punktów.
Pozdrawiamy i już przygotowujemy się do następnego zadania.

Realizowane projekty