Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Mistrzostwa Szkoły Sp3 w Pływaniu - 19.12.2016

Tradycją jest, że od momentu utworzenia klas pływackich w Szkole Podstawowej nr 3 organizowane są zawody pływackie. W poniedziałek 19 grudnia 2016r. na basenie Centrum Rekreacji Oborniki mogliśmy obserwować jedne z tych zmagań, ponieważ zostały rozegrane V Mistrzostwa Szkoły SP3 w pływaniu, w których wzięło udział ponad 80 uczniów ze szkoły. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, które są odpowiednie do programu szkoleniowego, który realizują. 

Od tego roku została wprowadzona dość poważna zmiana, ponieważ uczniowie rywalizują między sobą z podziałem na rok urodzenia, a nie tak jak było dotychczas – ze względu na klasę do której uczęszczają. Zmiana ma przystosować uczniów do startów w ważniejszych zawodach pływackich na, których zostają sklasyfikowani ze względu na wiek, a nie do klasy do której należą.

Wyniki z Zimowej edycji, to dopiero półmetek zmagań ponieważ Mistrzami Szkoły Podstawowej nr 3 zostaną osoby u, których suma dwóch czasów z Zimowych Mistrzostw oraz dwóch czasów z Letnich Mistrzostw Szkoły będą najmniejsze. Tak więc wszystko może ulec zmianie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, aby zawody mogły zostać zorganizowane, a w szczególności: Pani Dyrektor Lidii Polcyn, Centrum Rekreacji Oborniki oraz rodzicom, którzy poświęcili swój cenny czas, aby sędziować w zawodach.


 Realizowane projekty