Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Państwa-miasta na lekcji języka polskiego

Dzisiaj na lekcji języka polskiego graliśmy w państwa-miasta i w ten sposób utrwalaliśmy wiedzę na temat rzeczowników własnych i pospolitych. Większość uczniów doskonale znała zasady, ale byli też tacy, którzy nigdy nie grali w podobną grę słowną. Każdy otrzymał kartkę (rysnotka pobrana z fanpage'a Rysopisy) zawierającą instrukcję oraz tabelę podzieloną na poszczególne kategorie. Uczniowie rywalizowali w małych grupach. Szóstoklasiści utrwalili nie tylko wiadomości o rzeczowniku i umiejętność pisowni nazw własnych i pospolitych. Trenowali również odczytywanie i wypełnianie tabeli oraz liczenie. Były emocje i nauka.Realizowane projekty