Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Pasowanie na Ucznia - 25.11.2016

25  listopada 2016 r. pozostanie na długo w pamięci Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej  nr 3 im. A. Mickiewicza w Obornikach odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I. Punktualnie o godzinie 1700 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Wojciech Piotrowski i Wiktoria Barszczak powitali przybyłych gości: Panią Dyrektor Lidię Polcyn, Panią Wicedyrektor Beatę Molińską ,Wiceburmistrza Obornik Pana Piotra Woszczyka, nauczycieli i  rodziców. Szczególnie gorąco powitali bohaterów uroczystości - uczniów klas I, którzy w rytm piosenki „Maszerują dzieci drogą” i wiersza „Idą pierwszaki dawne maluchy” w odświętnych strojach i w kolorowych biretach na głowach wkroczyli do  przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Następnie swoje słowa do uczniów skierowała Pani Dyrektor, Pan Wiceburmistrz i Pani Agata Kowalska – przedstawiciel Rady Rodziców życząc Pierwszakom wiele radości i sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Wśród gości na  uroczystość  przybyli też  starsi koledzy z  klasy III przyrzekając  pomoc, opiekę i dzielenie się dobrymi radami. Wspierani przez wychowawców -  Iwonę  Michaluk i Hannę Muszyńską uczniowie zaprezentowali różnorodny program artystyczny. Były wiersze, piosenki, jak również indywidualna igra na instrumencie. Uczniowie odwiedzili krainę matematyki, przyrody i Literkowo, wykazując się znajomością wiedzy o kraju, bezpieczeństwie i ruchu drogowym oraz umiejętnością  rozwiązania zagadek. Nie przeraziły ich pytania zadawane przez gości o patrona szkoły czy o to, na czym polega Ślubowanie. Wszystkie dzieci były  nagradzane gromkimi brawami  i tym samym udowodniły , że są gotowi do złożenia uroczystego Ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Pierwszacy Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor dokonała aktu Pasowania  dotykając ramion Pierwszoklasistów specjalnym na tę okazję ołówkiem.Następnie  uczniowie  zwrócili się do  swoich kochanych  rodziców z zapewnieniem że: „Z mamą i z tatą przez cały rok szkolny z pewnością przejdziemy wytrwale. I choć nas pracy czeka niemało, to nie martwimy się wcale.” Po czym uroczyste Ślubowanie złożyli również rodzice. Ukoronowaniem aktu Pasowania było przyjęcie  przez uśmiechniętych  Pierwszoklasistów życzeń, pamiątkowych dyplomów i upominków. Na zakończenie  uczniowie podziękowali wszystkim gościom  za przybycie i robili sobie pamiątkowe zdjęcia, bo było to prawdziwe Święto, do którego będziemy powracać przez całe nasze życie.

 Iwona Michaluk

  Hanna Muszyńska

Realizowane projekty