Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Przegląd Pieśni Patriotycznej w Szamotułach


24 listopada w Szamotułach odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Szamotułach. Konkurs zgromadził sporo młodych miłośników polskiej tradycji i kultury. Na kinowej scenie „Halszki” uczniowie prezentowali swoje wokalne talenty. Do konkursu przystąpiło ponad 120 uczestników szkół podstawowych, w tym reprezentanci Przyborowa, Brodziszewa, Koźla, Biezdrowa, Obrzycka, Kaźmierza, Otorowa, Ostroroga, Pamiątkowa, Szamotuł oraz Obornik. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Kornelia Filipiak z klasy Va oraz Wiktoria Kulupa z klasy IVb. Przesłuchania odbywały się zaś w dwóch kategoriach – solistów i zespołów wokalnych. W czwartkowe przedpołudnie zgromadzeni w kinie wysłuchać mogli rozmaitych interpretacji doskonale znanych pieśni i piosenek patriotycznych, wśród których nie zabrakło „Szarej piechoty”, „Marszu obozowego”, utworu „Żeby Polska”, czy też „O mój rozmarynie”. Wielu młodych śpiewaków zachwycało, wielu wzruszało i przekonywało tym samym, jak ważna jest pielęgnacja kulturowego dziedzictwa kraju i regionu. Po dwóch godzinach przesłuchań jury konkursowe ogłosiło werdykt. W kategorii solistów Kornelia Filipiak zajęła wysokie, drugie miejsce. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Arleta Zmyślińska. Gratulujemy sukcesu!


Realizowane projekty