Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Sami robimy zabawki w świetlicy

Dzieci ze świetlicy lubią bardzo robótki ręczne, kiedy mogą samodzielnie wykonać maskotkę. W związku z tym w tym tygodniu produkowaliśmy zabawki. Radość była ogromna, ponieważ zabawka zrobiona własnoręcznie, jak się okazało daje o wiele więcej radości, niż kupiona w sklepie. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże, aż miejsc brakowało. Zaczęliśmy od zrobienia małych laleczek. Do ich wykonania wykorzystaliśmy chusteczki higieniczne, patyczki do uszu, wełnę, którą ofiarowała nam mama Marcela, gumki recepturki i pisaki. Zrobione laleczki zainspirowały nas do następnych działań. Wykonaliśmy zwierzątka z kolorowego papieru i słomki. To jeszcze nie był koniec, kolejny dzień i kolejne wyzwanie. Powstały pajacyki z gumowych rękawiczek, plastikowego kubka  i słomki. 

Realizowane projekty