Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

"Śladami pamięci Adama Mickiewicza w Wielkopolsce"

30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się niezapomniany koncert zatytułowany „Śladami pamięci Adama Mickiewicza po Wielkopolsce”. Artyści - Stowarzyszenie „Poznański Chór Nauczycieli" pod dyrygenturą prof. Ryszarda Łuczaka, zaprezentowali uczniom i przybyłym gościom nieznaną poezję i pieśni naszego wieszcza. Poznański Chór Nauczycieli im. Ignacego Jana Paderewskiego już od dwudziestu lat występuje nie tylko w kraju, ale także za granicą. Artyści wiele razy tworzyli programy mające upamiętniać ważne wydarzenia. Jednym z nich jest właśnie pobyt Adama Mickiewicza w Wielkopolsce. Duchową ucztę wzbogacił aktor Teatru Nowego w Poznaniu – Andrzej Lajborek, recytujący wiersze Adama Mickiewicza. Podczas koncertu artyści w ciekawy sposób przybliżyli ideę przedsięwzięcia oraz postać romantycznego poety. Osoby, które przybyły na występ, były zachwycone atmosferą koncertu i walorami artystycznymi. Dzieci entuzjastycznie reagowały na kolejne utwory oraz recytacje znanych im utworów patrona szkoły. W rozmowie z dyrygentem niejednokrotnie udowodniły, że nie obce są im zagadnienia związane z muzyką chóralną. Wykazały się także doskonałą znajomością faktów związanych z pobytem wieszcza w naszej małej ojczyźnie. Obecność chóru w Obornikach to efekt trasy koncertowej po wielkopolskich miejscach pamięci poświęconych Adamowi Mickiewiczowi.


Realizowane projekty