Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Śniadanie daj moc!

MISJA I

ZDROWY POCZĄTEK DNIA! – CODZIENNIE JEMY ŚNIADANIE


MISJA W ŚWIETLICY

 

Pojawiliśmy się! Nasza świetlica uczestniczy w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC!   Odbyły się pierwsze zajęcia, wraz z ochoczo nastawioną grupą dzieci, liczącą 20 osób. Na samym początku poznaliśmy historię planety Kariopa oraz jej mieszkańców - Wszystkojadów. I od tego się zaczęło… Wraz z agentami: Tolą  i Maksem, wyruszyliśmy w podróż pełną przygód. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą zasad zdrowego odżywiania oraz istoty śniadania w codziennym jadłospisie.

Kolejnym krokiem była praca w parach, która wywołała burzę mózgów i sprawiła, że nasza wyobraźnia zaczęła intensywnie pracować ☺ Stworzyliśmy bardzo ładne opowiadania, opierając się na przygotowanych obrazkach. Po intensywnym pisaniu opowiadań, przyszła pora na zagadki. Tak nam się spodobały, że podjęliśmy próbę rozwiązania  wszystkich!  I   poszło  nam  znakomicie!    

MISJA DOMOWA                                                                   

Śniadania przygotowane z rodzicami, wyglądały smakowicie!

Dzieci opowiadały, jaką duża radość i satysfakcję sprawiła im ta misja.

Wszyscy pamiętali o zasadach zdrowego odżywiania, o której mówiliśmy podczas zajęć.

Dzieci czekają na dalsze misje domowe!

MISJA SPECJALNA

Zrobiliśmy piękne plakaty! Przedstawiliśmy rolę drugiego śniadania, stworzyliśmy hasła oraz umieściliśmy produkty, które powinny  znaleźć się na każdym talerzu. Pracy było sporo, towarzyszyły nam pozytywne emocje  i efekt gwarantowany!

Nasze zaproszenie przyjął pan Krzysztof Sroka- kierownik Biura Promocji   i Sportu Urzędu Miasta i Gminy  w Obornikach. Na jego ręce złożyliśmy plakaty, które ozdobią budynek urzędu.

Realizowane projekty