Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Śniadanie daje moc!

MISJA II - ZDROWIE NA TALERZU – MYJEMY RĘCE I PRODUKTY SPOŻYWCZE


MISJA W ŚWIETLICY

Pomogliśmy agentom! A przy okazji sprawdziliśmy czy na pewno dobrze potrafimy dbać o higienę rąk. Pomógł nam w tym film jak również zajęcia praktyczne. Przez chwilę zamieniliśmy się nawet w poetów i ułożyliśmy wspaniały wiersz:

"BRUDNE RĘCE MAM!

JAK JA SOBIE RADĘ DAM?

MYDŁO, WODA TO PODSTAWA,

DLA KAŻDEGO WAŻNA SPRAWA.

WIĘC CODZIENNIE RĘCE MYJĘ,

PRZED JEDZENIEM, PO JEDZENIU,

WIOSNĄ, LATEM CZY TEŻ W ZIMIE.

NO A PO CO? CZY KTOŚ WIE?

BO JA ZDROWYM WCIĄŻ BYĆ CHCĘ! "

MISJA SPECJALNA
Co to była za zabawa! Jedna osoba, na kartkach papieru napisała nazwy owoców oraz warzyw. Wylosowaliśmy pierwszego zawodnika, któremu na głowie umieściliśmy opaskę, a na niej nazwę warzywa bądź owocu, w taki sposób aby zawodnik nie widział. Zadaniem pozostałej grupy dzieci było przekazanie informacji o  danym warzywie/ owocu, tak aby dana osoba mogła rozwiązać zagadkę. Przypomnieliśmy sobie także wiersz J. Brzechwy " Na straganie", a następnie przygotowaliśmy owoce lub warzywa według własnych pomysłów. Efekt końcowy mogli podziwiać pozostali rówieśnicy a także wysłuchać naszego przedstawienia.

MISJA DOMOWA Ogródek założony! Teraz pozostaje nam czekać na efekty i na bieżąco zdawać relację z własnych upraw.

Realizowane projekty