Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Śniadanie daje moc - finał 8.11.2016.

8 listopada 2016 roku w ramach Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale programu „ Śniadanie daje moc”. Obchody tego dnia były poprzedzone wieloma działaniami  o zdrowym odżywianiu. Przez prawie dwa miesiące Pani Joanna Górska wraz z dziećmi realizowała w świetlicy tzw. Misje Śniadaniowe, które składały się z misji w klasie, misji  domowych i misji specjalnych.  Dzieci zapoznały się 12 zasadami Zdrowego Odżywiania dla Uczniów ustalonymi przez Instytut Matki i Dziecka oraz dowiedziały się dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia,  a następnie zdobytą wiedzę wykorzystały w klasach przygotowując zdrowe śniadanie i plakaty. Wszystkie klasy przygotowały się do tego dnia wspaniale i smacznie,  a co najważniejsze wspólnie przygotowały i zjadły najważniejszy posiłek dnia w postaci  zdrowych kanapek, sałatek owocowych, sałatek warzywnych czy owocowych szaszłyków. Natomiast w świetlicy odbyło się FINAŁOWE ŚNIADANIE przygotowane przez uczniów z klas IIIa i IV b uczęszczających do świetlicy szkolnej. Pod okiem Pani Joanny Górskiej i Katarzyny Bacic przyrządzili zdrowe śniadanie dla dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B. Swoją obecnością zaszczyciła nas  Pani Dyrektor Lidia Polcyn,  Pani Wicedyrektor  Beata Molińska oraz Pani Pedagog Lena Ciurysek – Kaczor. Na talerzach pojawił się chleb pełnoziarnisty, sałata, wędlina, papryka, ogórek, pomidor, przyrządziliśmy pyszne musli, w skład którego wchodził: jogurt naturalny, płatki  wielozbożowe, dżem oraz owoce. Przekąskę stanowiła papryka lub banan. Nie mogło oczywiście zabraknąć szklanki mleka. Wszystko zachęcało swoją estetyką,  kolorem i przede wszystkim smakiem zachęcało do skosztowania. Wszystkie dzieci najedzone i pełne energii wróciły do swoich klas. Więcej zdjęć z działań w klasach znajdą Państwo w zakładce galerie.

 

Realizowane projekty