Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Śniadanie daje moc - misja III

Misja III sprawiła, że staliśmy się tropicielami zagadek ponieważ na samym początku zajęć, musieliśmy spróbować odgadnąć jakie, nasiona, ziarna itp. znajdują się w ustawionych na ławce kubeczkach. Z niektórymi poradziliśmy sobie od razu ale były też takie, które wymagały głębszego zastanowienia i pomocy pani. Kiedy po chwili dostaliśmy kartki z napisami produktów, rozwiązanie zagadki było łatwiejsze! Wspólnie mówiliśmy jakie produkty powstają z owych ziaren oraz jak cenne składniki dostarczają do naszego organizmu. Wciąż opieraliśmy się na 12 zasadach zdrowego odżywiania, które zajmują w naszej świetlicy specjalne miejsce na gazetce. W kolejnej części zadanie było nieco trudniejsze bowiem jego odbiorcą była nasza Pani. Przez moment wcieliła się ona w osobę, która twierdziła, że wystarczy jeść dziennie trzy posiłki. My się z tym nie zgadzamy, bo wiemy, że aby nasz organizm zdrowo się rozwijał i odpowiednio funkcjonował, musimy jeść 5 posiłków dziennie. Naszym zadaniem było zebranie jak najwięcej argumentów! I udało się! Przekonywaliśmy jak regularne posiłki oraz ich odpowiednia ilość wpływają na nasz mózg, samopoczucie, wyniki w pracy, sen. Praca ta wywołała burzę mózgów, dyskusję ale najważniejsze, że zakończyła się dobrym efektem!   I przyszedł czas na eksperyment! Jak my to lubimy! Dowiedzieliśmy się dlaczego rośnie chleb. Po kolei pani wszystko nam wytłumaczyła i wyjaśniła. A na koniec był poczęstunek. Zjedliśmy pyszny chleb pszenny oraz razowy, upieczony przez naszego nauczyciela! Pyyycha! Dzieci przygotowały wiele przepisów na zdrowe posiłki. Kierowały się 12 zasadami zdrowego odżywiania. Chętnie uczestniczyły w zajęciach i znakomicie wywiązały się z tej misji. Pojawiły się przepisy na sałatkę z pestkami dyni, na pyszne kanapki z pieczywa razowego z białym serem i szczypiorkiem, makaron pszenny z brokułami, gulasz z kaszą gryczaną, sałatka z brązowego ryżu i kurczaka oraz wiele więcej… 

Realizowane projekty