Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Śniadanie daje moc - misja IV


POSIŁEK ZRÓWNOWAŻONY DAJE ENERGIĘ DO ZABAWY.

12 zasad zdrowego odżywiania codziennie jest dla nasz widoczne ponieważ na naszej gazetce ma swoje specjalne miejsce. Na zajęciach IV, mówiliśmy o znaczeniu zrównoważonego posiłku. Skupiliśmy się na obiedzie. Ogromny talerz został podzielony na 3 części i wspólnie zastanawialiśmy się co na nich powinno się znajdować. Pani przygotowała dla nas zdjęcia różnych produktów, a naszym zadaniem było przyporządkowanie ich w odpowiednim miejscu talerza.  Każde dziecko otrzymało swój talerz, na którym rysowaliśmy nasz zdrowy obiad. Pomysłów było mnóstwo! Prace dzieci wyglądają zjawiskowo! Bardzo dokładnie i precyzyjnie wykonały rysunki swoich obiadów. Widać dokładnie, że każdy pamiętał, aby posiłek przygotowany wraz z rodzicami opierał się na zasadach zdrowego odżywiania. Dzieci przedstawiały wśród kolegów i koleżanek swoje pracy, opowiadając co znajduje się na obrazkach.

Realizowane projekty