Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Spotkanie gwarowe w ramach integracji pokoleń

27 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzypokoleniowym spotkaniu w Klubie Senior+ w Obornikach. Uczniowie klasy VIIb przygotowali dla gości krótkie scenki w gwarze poznańskiej, które do łez rozbawiły publiczność, a uczniowie klasy VIIa zadbali o muzykę i śpiew. Igor Smolarek porwał publiczność do śpiewania grając na puzonie znane przyśpiewki ludowe a Kornelia Filipiak zaśpiewała znaną wszystkim piosenkę "Tyle słońca w całym mieście" z repertuaru Anny Jantar. Gospodarze przygotowali dla nas zagadki - wiersze znanych autorów. Wspólnie zaśpiewaliśmy nie jedną piosenkę w gwarze poznańskiej. Wszyscy wspólnie graliśmy w językowe kalambury. Nie zabrakło akcentów patriotycznych. Filip Kucharski recytował "Redutę Ordona" a pozostali śpiewali poznane w szkole pieśni patriotyczne. W podziękowaniu za wspaniale spędzony czas, podarowaliśmy obornickim Seniorom słoiczek pełen pozytywnych myśli. My natomiast otrzymaliśmy ręcznie wykonane zakładki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za rozmowy przy herbatce i miłe słowa.

Realizowane projekty