Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Turnus profilaktyczny w Rogoźnie klasy Va

W dniach od 5 – 9 grudnia 2016  roku, klasa VA wraz z wychowawcą p. Barbarą Szatkowską i nauczycielem zajęć komputerowych  p. Marcinem Dykcikiem uczestniczyła w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie, prowadzonym przez wykwalifikowana kadrę realizatorów.

Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych, podczas których rozwijali  kluczowe umiejętności życiowe takie jak: komunikacja, praca w grupie, przeciwdziałanie agresji i przemocy oraz rozwiązywanie konfliktów, poznali „ABC dobrego wychowania”, rozmawiali o emocjach. Poprzez zabawę dowiedzieli  się czym jest tolerancja, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, uczestniczyli w mini kursie gotowania  i  zajęciach sportowych. Podczas zabaw integracyjnych wszyscy się bawili, dając upust emocjom i jak się okazało talentom artystycznym (było min. karaoke, konkurs piosenki profilaktycznej, nauka techniki plastycznej decoupage). Ku zaskoczeniu uczniów nie zapomniał o nich również Mikołaj 6 grudnia, uczniowie w nieco świątecznej atmosferze uczyli się także zdobienia pierników i wykonania ozdób choinkowych techniką orgiami oraz decoupage.

W wolnym czasie grupa odwiedziła Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie, w którym dowiedziała się sporo na temat historii, przyrody oraz etnografii regionu i twórczości plastycznej p. Wojciechy Dutkiewicz. Pobyt w Centrum był okazją do bliższego poznania się uczniów całej klasy, uczniowie wrócili zadowoleni z aktywnie i ciekawie spędzonego czasu w innej formie niż podczas lekcji w szkole.

Realizowane projekty