Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

"Tydzień Mediów" - warsztaty dziennikarskie.

22 listopada 2016 roku w świetlicy podsumowaliśmy „ Tydzień mediów” w Mega Misji. Na tą okoliczność zaprosiliśmy do nas Panią Darię Goszcz i Pana Jakuba Przybysza, dziennikarzy     z gazety lokalnej Tydzień Obornicki i razem z nimi odbyły się warsztaty dziennikarskie dla dzieci biorących udział w Mega Misji. Podczas tego spotkania przybliżyli nam tajniki pracy dziennikarza. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali i bardzo im się podobało. Dowiedzieliśmy się jak powstaje gazeta i jakie są w niej treści zawarte. Oprócz cennych informacji od dziennikarzy nasi uczniowie mogli się również wykazać swoją własną inwencją proponując nowe działy w Tygodniku.  Na sam koniec dzieci otrzymały upominki wróciły do klas pełne nowych wrażeń – a może te warsztaty dla niektórych staną się inspiracją do pogłębienia swojej wiedzy na ten temat i wykorzystania jej w przyszłości.  

Realizowane projekty