Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Uczniowie klas szóstych autorami komiksów

Wydarzenia z września 1939 i wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pod tytułem "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" stały się inspiracją dla uczniów klas szóstych do napisania komiksów na temat zgubnych skutków konfliktów zbrojnych na świecie. Powstały fascynujące prace. Niekiedy wystarczył ołówek, inni postanowili wyciąć swoich bohaterów z gazet lub połączyli obie techniki. Uczniowska wyobraźnia pozwoliła, aby stali się twórcami ciekawych fabuł. Wszyscy postawili na prosty przekaz - NIGDY WIĘCEJ WOJEN! Sukces, inspiracja, pierwsi fani. Nauka przychodzi niespodziewanie, z zaskoczenia, przez zabawę.

Realizowane projekty