Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Uczniowie z klas IIa i IId zwiedzali Toruń

Dnia 5 maja bieżącego roku uczniowie klasy II a i II d z opiekunami Panią Elżbietą Nochowicz, Panią Małgorzatą Świętek oraz Panią Martą Dykcik brali udział w wycieczce do Torunia. Zwiedzanie rozpoczęli wizytą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – miejsca, które dzięki wielu interaktywnym eksponatom, zgromadzonym na sześciu piętrach ogromnego gmachu starego młyna w doskonały sposób łączy zabawę z nauką i zapewnia dzieciom moc atrakcji. Następnie udali się na Rynek Staromiejski, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka – lody, po czym przenieśli się w świat legend toruńskich i zwiedzili najważniejsze zabytki miasta. W Muzeum Toruńskiego Piernika, dowiedzieli się skąd wywodzi się ich tradycja w Toruniu oraz jak na przestrzeni lat zmieniała się produkcja tego smakołyku. Zmęczeni, ale zadowoleni udali się na obiad. Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił zwiedzili ruiny zamku krzyżackiego wraz z podziemiami, gdzie wysłuchali wielu ciekawych historii na temat życia średniowiecznych rycerzy. Na koniec nadszedł czas na zakup pamiątek i pierników oraz pożegnanie się z Toruniem, po tak intensywnym i bogatym we wrażenia dniu, który z pewnością zapadnie na długo w pamięci uczniów.

Realizowane projekty