Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Uroczysta Gala w OOK - Wyzwanie czytelnicze

WYZWANIE CZYTELNICZE 2018

W 2018 roku chętni uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF uczestniczyli w programie czytelniczym promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Wyzwanie czytelnicze 2018”.

Akcja odbywała się przez cały rok kalendarzowy i polegała na przeczytaniu książek wg wskazanego na karcie wyzwań klucza. Każdy uczestnik musiał przeczytać w ciągu roku minimum 12 pozycji spoza kanonu lektur polecanych m.in. przez swoich kolegów, rodziców, bibliotekarzy.

Z inicjatywy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Obornikach w porozumieniu z Obornickim Ośrodkiem Kultury podsumowaniem projektu będzie wydarzenie:

9 stycznia 2019 r. o godz. 11.00


"Na spotkanie kultur – Junior" w Obornickim Ośrodku Kultury


Spotkanie z autorem książki o Aleksandrze Dobie
„Ocean to pikuś” Łukaszem Wierzbickim.

Specjalnymi gośćmi spotkania będą uczniowie biorący udział w programie wraz
z Bibliotekarkami – opiekunkami akcji w szkołach.

Realizowane projekty