Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Uroczysta Gala w OOK - Wyzwanie czytelnicze - spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

1.    Dziś w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Wyzwania czytelniczego na rok 2018 Wyzwanie czytelnicze rozpoczęło się w marcu 2018 – polegało na przeczytaniu dodatkowo, według wskazanych kategorii 12 książek – co miało odpowiadać 12 miesiącom roku. W każdej z bibliotek szkolnych naszego miasta, chętni uczniowie otrzymali taką samą kartę wyzwania czytelniczego, według której uczniowie mieli przeczytać mi im. Książkę poleconą w bibliotece szkolnej, poleconą przez kolegę/ koleżankę, opowiadającą o rówieśnikach, książkę o czymś czym się interesują, taką, przy której można się pośmiać, ulubioną swoich rodziców z dzieciństwa, polecaną w rankingach internetowych, taką , na podstawie której powstał film… generalnie uczniowie czytali nie tylko lektury…ponieważ wiecie, że ciągle szukamy sposobu, aby zachęcić was do czytania, moda na tzw. challenge, zainspirowała Nas do Wyzwania czytelniczego 2018
Uczniowie biorący udział w tej akcji zawyżyli statystki czytelnictwa w Polsce …. Według tychże dorosły Polak czyta średnio w ciągu roku 1 książkę. (38%). Wy zatem jesteście przyszłością tego narodu, w was całą nasza nadzieja na polepszenie tej sytuacji!
Na dyplomie, który otrzymali uczniowie widnieje cytat z Kartezjusza: "Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów” dyplom uczniowie otrzymali z rąk znanego pisarza, autora lektur szkolnych: Pana Łukasza Wierzbickiego
W naszej szkole wyzwanie podjęli i dokończyli:

  Daria Chomiak

2.      Joanna Filoda

3.      Kaja Wendlandt

4.      Maja Gruszewska, która jest dzisiaj nieobecna

5.      Maciej Kozłowski

6.      Zofia Pyssa

7.      Dariusz Filoda

8.      Marcin Piechota

9.      Milena Dobek

10.  Filip Cieśla

11.  Wiktoria Barszczak

12.  Agnieszka Smolarek

Realizowane projekty