Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Uroczysty apel: Powstanie Wielkopolskie

W piątek 10 stycznia odbył się uroczysty apel, poświęcony pamięci Powstańców Wielkopolskich

Podczas apelu cytowano fragmenty książki Magdy Podbylskiej: "A u nas Powstanie..." scenki przeplatała muzyka Fryderyka Chopina oraz Rota w wykonaniu chórku szkolnego,  apel przygotowała klasa 5d z wychowawcą: Anną Wentowską, chcąc przypomnieć społeczności szkolnej o ważności tych wydarzeń dla Wielkopolan, o bohaterstwie często bezimiennych Powstańców w tym także ich rówieśników.

"Poszli niepomni przestrogi obliczeń.....

Poszli by walczyć najgodniej, najprościej

Życie położyć przy budowie dzieła, które się zwało: wskrzeszeniem Ojczyzny...

krzycząc światu: Polska nie zginęła! ....lasy ich skryły

Realizowane projekty