Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Wycieczka do Gniezna - IIa i IId

Dnia 8.12.16 r. klasy II a i II d z Panią Małgorzatą Świętek, Panią Elżbietą Nochowicz i Panią Martą Dykcik brały udział w wycieczce do pierwszej stolicy Polski – Gniezna. Rozpoczęli zwiedzaniem Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie oprócz wystawy, obejrzeli przez trójwymiarowe okulary film dotyczący okoliczności powstawania naszego kraju, co stanowiło dla wielu niemałą atrakcję. Odwiedzili też wystawę zabawek – od tych, którymi bawiły się średniowieczne dzieci, do współczesnych – znanych nam wszystkim. Następnie udali się do Teatru im. A. Fredry, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Opowieść wigilijna”, co z pewnością wprowadziło ich w świąteczny nastrój. Po spektaklu i posiłku przyszedł czas na ostatnią atrakcję wycieczki – wizytę w fabryce szklanych ozdób choinkowych „Kadpol”, gdzie uczestnicy zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji bombek. Na zakończenie zwiedzania każdy z nich otrzymał ręcznie zdobioną bombkę  z własnym imieniem oraz miał możliwość zakupu dodatkowych ozdób. Z pewnością wszystkim wyjazd się bardzo podobał i na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów.

 

Realizowane projekty