Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Wycieczka do Komendy Powiatowej PSP w Obornikach

25 maja uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Gdy dzieci  dotarły na plac przy jednostce czekali na nich strażacy wraz z dwoma samochodami gaśniczymi. Panowie strażacy ciekawie opowiadali o wyposażeniu wozu strażackiego, który dzieci miały możliwość obejrzeć od środka. Pokazywali węże, prądownice i wszystko, co znajduje się w wyposażeniu wozów i czego strażacy używają w swojej pracy. Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie działania sikawki z różnego rodzaju strumieniem wody oraz przymierzanie hełmów strażackich. Uczniowie dowiedzieli się, że strażak musi być odważny i silny,  że poza akcjami gaszenia pożaru strażacy jeżdżą również do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym. Udzielają także pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, ratują ludzi gdy zagraża im niebezpieczeństwo, często narażając własne życie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły sobie numery alarmowe, chętnie wypowiadały się na zadawane pytania.  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem od strażaków dla pierwszaków. Zdobyta przez dzieci wiedza być może sprawi, że kiedyś zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym. 

Realizowane projekty