Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

XXXV Rajd Mickiewiczowski

W ostatnią sobotę września, już trzydziesty piąty, pokonywaliśmy trasę od Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach do Zespołu Szkół w Objezierzu.  Szkoły łączy imię patrona Adama Mickiewicza. W Rajdzie uczestniczyło 41 grup pieszych i rowerowych z Gminy Oborniki, Rogoźno oraz z kilku powiatów naszego województwa. W naszej szkole odbyły się pierwsze konkurencje. Zadaniem grup było wykonanie prac plastycznych ilustrujących utwory Adama Mickiewicza. Następnie delegacje grup odpowiadały na pytania dotyczące pobytu poety w Wielkopolsce oraz jego życia i twórczości. Dopisała nam piękna jesienna pogoda. W Objezierzu tradycyjnie czekała na turystów cała gama konkurencji sportowych, zadania wyznaczone przez zawodowych Strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach i smaczny poczęstunek złożony z pieczonych kiełbasek, bułki, ciepłego napoju i wyjątkowego chleba z tradycyjnego pieca chlebowego – chleb ze smalcem to posiłek nadzwyczajny! Dodatkową atrakcją był konkurs piosenki z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom i statuetkę za udział w jubileuszowym rajdzie.

Realizowane projekty