Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Zakończenie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie i Opiekunowie, nadszedł czas Zakończenia Roku Szkolnego 2019/20, czas wakacji i wypoczynku. Ale również czas podsumowania waszych osiągnięć edukacyjnych, sportowych i wychowawczych. Uczestniczyliście w licznych zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych, w których odnosiliście sukcesy. Liczę na to, iż w przyszłym roku szkolnym sukcesy będą jeszcze większe. Uczestniczyliście w licznych zajęciach pozalekcyjnych: kółkach przedmiotowych, treningach sportowych, zajęciach SKS, chóru szkolnego, zajęciach z robotyki, i innych. Od marca 2020 niespodziewanie znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, rozpoczęliśmy nauczanie zdalne. Był to dla nas wszystkich rok wyjątkowo trudny, ale też wzbogacił nas o nowe doświadczenia. Wy musieliście bardziej się usamodzielnić i nauczyć organizować oraz planować swoją pracę. Mimo wielu trudności i ograniczeń doskonale poradziliście sobie z nowym trybem uczenia się. My nauczyciele także zostaliśmy postawieni przed trudnym zadaniem, w ekspresowym tempie musieliśmy nauczyć się pracować z Wami na odległość. Wspólnie udało nam się pokonać pojawiające się trudności. Dziękujemy za Wasz aktywny udział w lekcjach online i systematyczne odsyłanie zadań swoim nauczycielom. Szanowni Rodzice i Opiekunowie, to właśnie Państwu należą się szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie Waszych dzieci do podjęcia trudu nauki zdalnej, wspieranie ich i pomaganie im w pokonywaniu trudności. Dziękujemy Państwu za współdziałanie i pomoc we wdrożeniu Waszych dzieci do pracy, między innymi z aplikacją Teams. Na nadchodzące wakacje życzę Wam drodzy Uczniowie oraz Rodzice przede wszystkim udanego wypoczynku, podczas którego zawsze pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie. Po wakacjach czekamy na Was gotowych do pogłębiania swojej wiedzy i rozszerzania horyzontów. Udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu! Dyrektor szkoły: Lidia Polcyn

Drodzy Absolwenci, 


nadszedł czas pożegnania, rozstania z murami naszej szkoły, z waszymi wychowawcami i nauczycielami. Czas spędzony w tej szkole był dla Was i Waszych Rodziców bardzo ważny.  


Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za wkład pracy i zaangażowanie w Waszą edukację, która pozwoliła Wam, drodzy uczniowie dojść do pierwszej „mety” w Waszym życiu- do ukończenia nauki w Szkole Podstawowej. Wszyscy uczniowie klas VIII dzisiaj stają się absolwentami, wszyscy ukończyli Szkołę Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach.  


Przyszedł czas na rozstanie i wypoczynek podczas wakacji. Wykorzystajcie ten czas na relaks i zebranie sił do dalszej nauki. Życzę Wam powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu, podejmowania właściwych decyzji życiowych, spotykania na drodze życia  tylko osób życzliwych i przyjaznych. Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię ze Słońca, spadających kropel deszczu i uśmiechu innych.  Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu, pasji  i radości. Nigdy nie rezygnujcie z marzeń! 


 

Drodzy Rodzice, Opiekunowie Absolwentów  


Dziękuję Państwu za zaangażowanie w życie klasy i szkoły przez cały okres pobytu Państwa dzieci w murach naszej szkoły.  To właśnie Państwo wycieraliście łzy dzieci, gdy nie udał się pierwszy krok. Byliście przy Nich zawsze, gdy w życie wkradał się mrok. Przytulaliście, gdy świat okazywał się zły. Tłumaczyliście jak kochać i pięknie żyć. Dziękuję Wam za uśmiech, zrozumienie i zwyczajne sprawy, dziękuję za radość i dni zabawy. Za wszystkie Państwa starania składam Wam Drodzy Rodzice  podziękowania.  Przyjmijcie również życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz  radości z każdego powodzenia nawet tego najmniejszego Waszych dzieci. 

Jeszcze raz gratuluję wszystkim Absolwentom i Rodzicom! 


Dyrektor Szkoły Lidia Polcyn 

Realizowane projekty